Przejdź do treści

Matronat nad spektaklem Joanny Szczepkowskiej – ,,ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny”.

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że pani Joanna Szczepkowska zgodziła się na objęcie przez Stowarzyszenie Attentio matronatu nad jej przedstawieniem. Bardzo nam zależy, żeby dotarła z nim do jak największego grona osób, zarówno w dużych, jak i w małych miastach.
Jest to spektakl, pokazujący zmagania osoby z ADHD z pułapkami umysłu, kiedy wkracza w świat neurotypowy. Dla widzów, którzy nie borykają się z typowymi dla nas wyzwaniami na co dzień, jest na pewno wprowadzeniem do naszego świata i polecamy z całego serca zabranie na niego bliskich Wam osób, którym ciężko zrozumieć, co chcecie im przekazać. Historia jest przewrotna, wprowadza widza niejednokrotnie w konsternację, wywołuje sporo śmiechu, a także wzruszenie.

Joanna Szczepkowska to wybitna aktorka, która jako jedna z pierwszych osób publicznych w Polsce, opowiedziała, z czym się zmaga, jak na jej twórczość wpływa ADHD w pozytywnym i negatywnym sensie. W roku 2005 ukazał się w Wysokich Obcasach felieton o tytule „Koncentracja uwagi” w którym opisała pewne nieneurotypowe cechy, z którymi żyje na co dzień. Znajdziecie go TUTAJ
Za Joanną Szczepkowską: Ten tekst wywołał lawinę listów. Okazało się, ze problem ADHD u dorosłych jest tematem zupełnie nieruszonym, a jednak bardzo obecnym w naszym społeczeństwie. Tak zaczęła się moja przygoda i coś w rodzaju misji. Dużą część życia poświeciłam spotkaniom z ludźmi dotkniętymi tzw. „ zmiennością uwagi”. Udało się też wielu przekonać, że to co stwarzają wokół siebie to wynik natury twórczej i że nie są „ zlepkiem wad”, tylko pełnowartościowym ludźmi z konkretnym zespołem cech. Wynikiem tych spotkań jest tez mój spektakl pt. «ADHD i inne cudowne zjawiska»“.
Ciekawostką jest też, że fragmentów tych listów możemy posłuchać podczas spektaklu.
Polecamy wybrać się na przedstawienie.
Jeśli chcesz, żeby odbyło się w Twoim mieście i znasz miejsce gdzie można go pokazać, to koniecznie skontaktuj się z grupa.socialmedia@attentio.org.pl w tytule wpisując PRZEDSTAWIENIE ADHD. Pani Joanna rozważy każde zgłoszenie.

Inne działania pani Joanny Szczepkowskiej możesz śledzić na JEJ STRONIE, na JEJ FACEBOOKU, TEATR NA DOLE oraz na YT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *