Przejdź do treści

Podsumowanie działań Stowarzyszenia ATTENTIO

Wprawdzie może się wydawać, że w naszym Stowarzyszeniu cisza, ale to tylko pozory. Udaje się nam spotykać i pracować nad naszym rozwojem i przemy do przodu.

Do tej pory udało się nam stworzyć strukturę zarządzania rekrutacją. Proces rekrutacji to skomplikowane zadanie, bardzo czasochłonne i niezwykle potrzebne, aby utworzyć zespół z pełną zastępowalnością. Przy trybie pracy, jaką mamy (wolontariat) i ograniczeniami, jakie nakłada na nas ADHD, bardzo ważne jest to, aby za każdą osobę przydzieloną do działu, mogła znaleźć się następna, która pociągnie dalej przydzielone zadania.

Social Media to jeden z ulubieńszych tematów wśród ADHD-owców, bo pozwala na dynamiczną pracę i ciężko się w niej nudzić. Pracujemy nad ustawieniem struktury i odpowiedzialności, równocześnie dzieląc się z Wami naszą codziennością. Można nas znaleźć na FB, Twitterze, Tik Tok, a wkrótce na Instagramie, gdzie chcemy stworzyć atmosferę edukacyjno-rozrywkową.

Strona internetowa rozwija się w odpowiednim tempie. Technicznie jesteśmy poukładani i powoli tworzymy treści, które docelowo pomogą osobom z ADHD znaleźć lepsze drogi leczenia i znajdowania wsparcia, jak i tym, którzy dopiero podejrzewają u siebie tę neuroatypowość i potrzebują wskazania drogi, która pozwoli im bezpiecznie dotrzeć do diagnozy.

Bardzo dużym wyzwaniem było przeniesienie zarządzania projektami na Google Workspace. Obecnie, po niespełna 2 miesiącach od otrzymania dostępów, cała praca odbywa się w tym środowisku. Szczególne podziękowanie należy się naszej niewielkiej grupie IT, która bez wcześniejszego przygotowania, nauczyła się nowego narzędzia i wprowadziła w niego cały zespół.

Cały Zarząd i osoby współpracujące spotykają się na zebraniach online, gdzie burzliwie dyskutujemy i robimy plany na przyszłość. Uczymy się od siebie nawzajem, jak wykorzystywać nasze najlepsze atuty i jak wywiązywać się z wcześniej zadeklarowanych zadań. Wspieramy się na każdym kroku i staramy się rozumieć wzajemnie.

Pracujemy nad utworzeniem grup wsparcia, które pomogą każdej chętnej osobie znaleźć mentorów lub przyjaciół, w swoich problemach.

Pracujemy też nad sprawami formalnymi, które są niezbędne przy prowadzeniu Stowarzyszenia. Księgowość, RODO, finanse, refundacja, szkolenia itp.

Chcecie dołączyć i nas wpierać? Serdecznie zapraszamy! https://attentio.org.pl/stowarzyszenie/dolacz-do-nas/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *